sunucu_sanallastirma

Sanallaştırma

SANALLAŞTIRMA
BT altyapınızı basitleştirin! Sunucu altyapılarından maksimum verim ve performans almayı sağlayan sanallaştırma çözümlerimiz ile yatırım, işletme ve yönetim maliyetlerinizi ciddi oranlarda düşürebilirsiniz.

  • Sunucu Sanallaştırma
    Masaüstü Sanallaştırma

SUNUCU SANALLAŞTIRMA

Sunucu Sanallaştırma;

Günümüzde sanal platforma taşınmayan sunucuların büyük çoğunluğu gerçek kapasitelerinin çok altında çalışmakta. Buna rağmen, yeni sunucu yatırımları da devam ediyor. Sonuç ise, gerçek ihtiyacın üzerinde sunucu adedi, karmaşıklaşan yönetim ve artan sahip olma maliyeti!

Birçok fiziksel sunucuyu, tek bir fiziksel sunucu üzerinde çalışan sanal sunucular olarak konsolide ederek, sunucu kaynaklarınızı çok daha verimli kullanabilirsiniz. Bir çok fiziksel sunucu kullanmak yerine, aynı sistemleri yüksek kapasiteli bir veya birkaç sunucu üzerine sanal olarak taşımak; enerji, kablolama, soğutma ve sunucuların kapladığı alandan büyük ölçüde tasarruf sağlamaktadır. Firmanızda inceleme yaparak iş süreçleri hakkında bilgi alarak firmanızın işleyişine uygun planlama yapıyoruz ve yazılımı işletmenize uygun hale getirerek sizlerin en verimli şekilde çalışmanızı sağlıyoruz.

Masaüstü Sanallaştırma;

Masaüstü sanallaştırma çözümleri ile, BT yöneticilerine daha kolay yönetim, daha güvenli altyapı ve daha hızlı uygulama dağıtım fırsatı sunuyor. Masaüstü bilgisayarlarının sanallaştırılmasını, veri merkezine taşınmasını, ardından son kullanıcılara LAN veya WAN üzerinden sunulmasını, disk imajlarını sanal masaüstleri arasında paylaştırmasını sağlıyoruz. Masaüstü sanallaştırma teknolojisi ile binlerce masaüstü sistemi tek bir imaj kullanılarak kolayca yönetebilirsiniz.